Navigation Menu+

Bezpieczne transportowanie mebli

Opublikowany Paź 12, 2016 przez w Fotele Kleiber, Meble do poczekalni, Meble Kleiber, Meble recepcyjne, Sofy Kleiber | 0 komentarzy

Bezpieczne transportowanie mebli

 

Nie ma chyba większej radości, niż wprowadzenie się do nowego biura czy mieszkania. Ten zapach – nowych mebli, świeżo pomalowanych ścian i dopiero co ułożonych wykładzin. Sprawia to, że czujemy się tak, jak gdybyśmy rozpoczynali zupełnie nowy rozdział w swoim życiu. By jednak nic nie zmąciło naszej radości, musimy bardzo bezpiecznie postępować podczas transportowania nowych mebli, ich wnoszenia do pomieszczeń, a następnie montażu. Producenci mebli, tacy jak np. Kleiber, robią wszystko co mogą, aby ich meble wychodząc z magazynu, były zabezpieczone tak dobrze, jak tylko można to uczynić. W tym celu stosuje się kilka rozwiązań. Części tapicerowane – czy to foteli, kanap czy krzeseł, zabezpieczane są przed wilgocią, kurzem, brudem i innymi uszkodzeniami, poprzez naciągnięcie na nie folii. Jest to gruba, przejrzysta folia, swoim wyglądem i kształtem ściśle dopasowana do przedmiotu.

Bezpieczne transportowanie mebli

Kleiber nie zapomina również o pozostałych elementach mebli. I tak, części drewniane również są chronione folią, tym razem trochę cieńszą, a dodatkowo zostają zabudowane tekturą. Kartonowe nakładki pełnią bardzo ważną rolę, amortyzując ewentualne uderzenia, a także chroniąc przed zarysowaniami. Bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa mebli Kleiber, jest również sposób ich transportowania. Zabezpieczenie pasami transportowymi w części ładunkowej samochodu, odpowiednie ułożenie, tak aby każdy mebel zachowywał stabilność, a w końcu nie ocierały się o siebie, mogąc wzajemnie uszkodzić.

 

Wnoszenie to kolejny etap, na którym produkty Kleiber podróżują. Mniejsze przedmioty, zapakowane w kartony, które mogą być wniesione przez jedną osobę nie stanowią problemu. Większym wyzwaniem są meble o dużych gabarytach, takie jak sofy, biurka czy regały. Bardzo ważne jest, aby wnosić je w dwie lub więcej osób i aby każda z tych osób kontrolowała swój kawałek mebla. Chodzi o, aby podczas pokonywania zakrętów lub przechodzenia przez drzwi, meble nie ocierały się o ostre krawędzie, które mogą prowadzić do uszkodzenia.