Navigation Menu+

Jak chronić meble na czas remontu

Opublikowany Paź 12, 2016 przez w Meble Kleiber | 0 komentarzy

Jak chronić meble na czas remontu

 

Co kilka lat, wypada w swoim mieszkaniu lub biurze przeprowadzić mniejszy lub większy remont. W większej liczbie przypadków, prace renowacyjne będą polegały na pomalowaniu ścian na nowy kolor, ewentualnie wymianie kilku dodatków, mających wpływ na wygląd wnętrza. Każdy, kto miał do czynienia z remontem, zdaje sobie sprawę z tego, że jedna z najtrudniejszych rzeczy to… zabezpieczenie sprzętów przed uszkodzeniem. Zachlapanie farbą, ubrudzenie masą gipsową lub uszkodzenie mechaniczne nożykiem do tapet. Na pewno nikt nie chce, aby taka sytuacja spotkała właśnie jego ulubione meble Kleiber. Co można zrobić, aby wasza sofa Platinium pozostała bezpieczna przez cały czas remontu i nie groziło jej takie poważne niebezpieczeństwo?

Jak chronić meble na czas remontu

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie wyniesienie mebli do innego pomieszczenia. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Albo z braku takiego pomieszczenia, albo gabarytów, utrudniających przemieszczanie mebli. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak tylko dokładnie zabezpieczyć sofę Kleiber, stosując kilka z naszych rad. Przede wszystkim będziesz potrzebował coś nieprzemakalnego – idealna będzie folia malarska. Wybór folii malarskich jest naprawdę ogromny. Od płacht za 2 złote, aż po grube i wytrzymałe folie, kosztujące ponad 15 złotych. Na jaki model się zdecydować? Jeśli chodzi tylko o nakrycie mebli, można pokusić się o nieco cieńszą i tańszą folię, o ile nie będzie ona mocno narażona na rozerwanie czy rozcięcie. Folie takie mają zazwyczaj charakter jednorazowy i po zdjęciu, lądują w śmietniku.

 

Kiedy nakryjesz folią sofę Kleiber, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko dokładnie ją przymocować. Cienka folia, niczym nie zabezpieczona, może się unieść nawet targnięta podmuchem przechodzącego człowieka. Aby nie zsuwała się z mebla, należy ją wsunąć pod stopki z każdej stron. Chroni to dodatkowo meble Kleiber przed zakurzeniem. Innym sposobem jest przyklejenie dolnych krawędzi do podłogi, o ile jest ona twarda i gładka. Używamy do tego celu np. papierowej taśmy malarskiej.