Navigation Menu+

Jak czyścić meble biurowe

Opublikowany Paź 12, 2016 przez w Fotele Kleiber, Meble do poczekalni, Meble Kleiber, Meble recepcyjne, Sofy Kleiber | 0 komentarzy

Jak czyścić meble biurowe

 

Wygląd biura świadczy o pracownikach i właścicielu. Utrzymanie mebli biurowych w czystości jest tym ważniejsze, jeśli często przyjmujesz gości. Zapraszając ich do poczekalni lub gabinetu, musisz być przygotowany do spotkania, tak samo jak twoje meble Kleiber – sofa w poczekalni, fotel w gabinecie czy ławka w lounge. Materiałem, sprawiającym najmniej problemów w czyszczeniu jest oczywiście gładka skóra. Tu nasze czynności pielęgnacyjne ograniczają się wyłącznie do czyszczenia mebla wilgotną szmatką, a następnie okresowej konserwacji i impregnacji specjalnymi preparatami w sprayu lub pastach do wcierania.

Jak czyścić meble biurowe

Jak należy jednak czyścić meble tapicerowane tkaninami welurowymi lub akrylowymi, na których widać ślady brudu? Pojedyncze zabrudzenia jak najbardziej można próbować usunąć ręcznie, wykorzystując dostępne w sklepach środki czystości. Ale uwaga – aby nie doszło do odbarwienia tkaniny, zalecamy przeprowadzenie próby na niewidocznym miejscu – na przykład spodzie obicia. Jeśli po wyschnięciu, materiał nie stracił oryginalnego koloru, możemy rozpocząć usuwanie właściwej plamy. W pierwszej kolejności należy dokładnie odkurzyć czyszczony mebel Klieber. Używamy do tego celu czystej małej szczotki do odkurzacza. Po odkurzeniu, aplikujemy preparat czyszczący bezpośrednio na miejsce, w którym występuje plama. Po kilku minutach, kiedy piana wsiąknie do tkaniny, możemy zabrać się za jej usuwanie. Jak to robimy? Na pewno nie przez pocieranie materiału szmatką. To najgorsze z możliwych rozwiązań, które prowadzi do tego, że plama i zabrudzenia są rozcierana na coraz większej powierzchni. Zamiast tego dociskamy szmatkę do mokrego miejsca, starając się wyciągnąć z niego pianę wraz z zabrudzeniami.

 

Ważne – aby czyszczenie mebli Kleiber było jak najskuteczniejsze, należy często płukać szmatkę lub wymieniać ją na nową. Jeśli natomiast chcemy wyczyścić wszystkie meble za jednym razem – siedziska, oparcia i podłokietniki, warto do tego celu zaangażować specjalistyczną firmę, dysponującą odkurzaczem parowym, który jest bezpieczną metodą czyszczenia mebli.