Navigation Menu+

Meble biurowe i bezpieczna podłoga

Opublikowany Paź 12, 2016 przez w Fotele Kleiber, Meble do poczekalni, Meble Kleiber, Meble recepcyjne, Sofy Kleiber | 0 komentarzy

Meble biurowe i bezpieczna podłoga

 

Pomieszczenia bardzo intensywnie użytkowane, takie jak pomieszczenia biurowe, zwykle charakteryzują się mocno zniszczonymi i niebezpiecznymi podłogami. To naturalny skutek wykorzystywania w nich mebli biurowych z twardymi kółkami i stopkami. Oczywiście widok porysowanego, mocno zniszczonego parkietu na nikim nie będzie robił dobrego wrażenia, a szczególnie na klientach. Dlatego producenci mebli, jak np. Kleiber dają swoją klientom możliwość zdecydowania o tym, w co dokładnie zostaną wyposażone stopki ich mebli. Aby nie rysowały one powierzchni, zazwyczaj stosuje się plastikowe nakładki, wykonane z miękkiego, elastycznego tworzywa. Innym rozwiązaniem może być przymocowanie do nóżek filcowych lub gumowych nakładek, mocowanych na taśmie dwustronnej lub wytrzymałym kleju.

Meble biurowe i bezpieczna podłoga

Nieco inaczej wygląda sprawa, kiedy kupujemy fotel obrotowy Kleiber lub inne krzesło biurowe, wyposażone w kółka jezdne. Tutaj zwykle nie mamy możliwości, aby samodzielnie wprowadzić niezbędne modyfikacje. Dlatego, od razu musimy zdecydować o tym, czy zakupimy fotel z kółkami plastikowymi, twardymi – które są dedykowane do miękkich powierzchni, czy może jednak zdecydujemy się na niewielką dopłatę i Kleiber dostarczy nam oryginalne kółka gumowane. Różnią się one tym, że zostały powleczone kilkumilimetrową warstwą kauczuku, która amortyzuje nacisk na podłodze, nie pozostawiając śladów. Rozwiązanie to jest dedykowane dla wszelkich rodzajów podłóg twardych – od parkietu, poprzez panele, aż po płytki ceramiczne.

 

Jakie zalety mają miękkie kółka? To nie tylko ochrona podłogi przed zniszczeniem. To również większy komfort pracy. Kleiber ma to na uwadze i podąża własną drogą, a nie ścieżką obraną przez wschodnich producentów mebli. Oryginalne, gumowe kółka Kleiber są na tyle grube i wytrzymałe, że przesuwanie krzesła po podłodze nie powoduje hałasu i zapewnia większą precyzję ruchu. Również kółka w znacznie mniejszym stopniu się zużywają, wymagając rzadszej wymiany na nowe, niż przy pozostawieniu ich w wersji twardej.