Navigation Menu+

Minimalistyczne wnętrza

Opublikowany Paź 12, 2016 przez w Fotele Kleiber, Meble do poczekalni, Meble Kleiber, Meble recepcyjne, Sofy Kleiber | 0 komentarzy

Minimalistyczne wnętrza

 

Uporządkowany układ wnętrz, brak zbędnych ozdobników, ład, harmonia i kilka prowadzących kolorów. Tak w skrócie można opisać minimalistyczne wnętrza, z którymi coraz częściej spotykamy się w swoich domach i biurach. Jeśli i tobie podoba się taka propozycja, na pewno chcesz ją wprowadzić w życie. Jednym z wyzwań będzie dobór właściwych mebli. Rekomendowane przez wielu są meble Kleiber, dedykowane właśnie do minimalistycznych projektów i utrzymane w takim właśnie duchu. Przykładem takiego produktu jest na przykład sofa Sigma. Firma Kleiber już od wielu lat jest znana z tego, że dostarcza wyłącznie meble najwyższej jakości, głównie przeznaczone do biur, poczekalni i strefy publicznej. Konieczność sprostania intensywnemu użytkowaniu i różnym warunkom, sprawiła że stosuje się tylko najwyższej jakości materiały. Stąd również wynika wyższa cena, jaką trzeba zapłacić za meble z logo Kleiber.

Minimalistyczne wnętrza

Wracając jednak do wspomnianej sofy, posiada ona wszystkie walory mebla minimalistycznego. Pomijamy tu z rozwagą kolor obicia, gdyż klient ma możliwość wyboru takiego koloru i faktury materiału, który będzie najlepiej odpowiadał jego wnętrzom. Sofa Kleiber ma prosty kształt, w którym najbardziej wyróżnia się oparcie zintegrowane z podłokietnikami. Oba elementy mają tą samą wysokość, harmonijnie się łącząc, przenikając i wykrzywiając w kształt litery C. dodatkowo, dla zwiększenia wygody, podłokietniki po wewnętrznej stronie zwężają się ku górze. Ułatwia to np. opieranie się i przybranie najwygodniejszej pozycji do siedzenia.

 

Siedzisko jak i samo oparcie mebla jest idealnie gładkie, nie licząc szwów łączących poszczególne kawałki materiałów obiciowych. Firma Kleiber, produkując meble biurowe, dobrze wie że trzeba zapewnić im odporność na wilgoć. Dlatego w przypadku tej sofy, została ona umieszczona na stalowych, chromowanych nóżkach, od spodu zabezpieczonych plastikowymi nakładkami. Takie rozwiązanie chroni podłogę przed zarysowaniami, a jednocześnie odseparowuje sofę od możliwej wilgoci, która czasami znajduje się na podłodze poczekalni.