Navigation Menu+

Stoliki biznesowe do obsługi klienta

Opublikowany Maj 27, 2018 przez w Meble do poczekalni, Meble Kleiber, Meble recepcyjne |

Banki, biura obsługi klienta w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkie inne firmy, nastawione na kontakt z klientem indywidualnym. Jak zapewnić wygodną i sprawną obsługę, przy jednoczesnym optymalnym wykorzystaniu powierzchni lokalu? Jeszcze do niedawna w modzie były wydzielane stanowiska ze stolikami i fotelami lub krzesłami. Działanie to było ukierunkowane na zapewnieniu klientom maksymalnego komfortu przebywania w firmie. Niestety odbywało się to kosztem dłuższego czasu, potrzebnego na załatwienie sprawy. Klientom po prostu zbyt wygodnie się siedziało, a przez to trudniej było zebrać myśli i sfinalizować sprawnie sprawę, w której przyszli. Zaczęto tym samym poszukiwać innego, bardziej wydajnego rozwiązania. Okazało się, że obsługa klienta jest sprawniejsza wtedy, kiedy zarówno on, jak i pracownik są w pozycji stojącej.

 

Jak załatwiać sprawy biznesowe na stojąco

 

Rozpoczęła się przebudowa sal obsługi klienta w wielu firmach. Pozwoliło to zwiększyć ich wydajność niemal dwukrotnie. Obszerne stoły i fotele zostały zastąpione ambonami przypominającymi wysokie stoliki. Pozwalają one na wygodne rozłożenie dokumentów lub włączenie laptopa i zaprezentowanie klientowi potrzebnych materiałów lub danych. Jednocześnie brak krzeseł sprawił, że każda ze stron automatycznie dąży do szybkiego sfinalizowania sprawy, w której się zgłosiła. Czy takie rozwiązanie ma szansę być spopularyzowanym? Oczywiście że tak. Doskonale to widać choćby po rosnącej liczbie mebli dedykowanych do takiego modelu prowadzenia biznesu. Firmy takie jak Halmar lub D2 posiadają już w ofercie wysokie stoliki. Posiadają one blat wielkości około 50×50 cm, pod którym znajduje się kilka praktycznych półeczek, na których można przechowywać ważne dokumenty i nie tylko.

 

Dodatkowe rozwiązania w stolikach do obsługi klienta

 

Jeśli również chcesz wdrożyć takie rozwiązanie w swojej firmie, powinieneś pamiętać o tym, aby mądrze wybrać taki stolik. Powininen on posiadać wszystkie niezbędne udogodnienia, pozwalające np. szybko i łatwo podłączyć każde urządzenie elektroniczne. Fabrycznie wykonane kanały na poprowadzenie przewodów zasilających, ukryte gniazdka, a także szuflady zamykane na zamek to standardowe wyposażenie w tego typu meblach, podobnie jak ozdobne oświetlenie w postaci listw z diodami LED.